Świeże kiełki nasion mają wyjątkowo wysoką wartość odżywczą. W wypuszczanym przez roślinę pędzie koncentrują się wszystkie składniki odżywcze: witaminy A,C, B1, B6, E, H oraz składniki mineralne i mikroelementy. Są źródłem białka, kwasów tłuszczowych omega-3 i błonnika. Mają wszechstronny wpływ na nasz organizm. Obniżają poziom cholesterolu we krwi, wpływają na odbudowę komórek i tkanek, wpływają pozytywnie na serce, nerwy, skórę, krew i mózg, chronią przed wieloma chorobami.
OPIS ELEMENTÓW:
- Wentylatory - w pokrywie i w poszczególnych szalkach przeznaczonych do kiełkowania, umieszczono po trzy wentylatory do odprowadzania gazów i tlenu.
- Pokrywka - gwarantuje stabilny, wilgotny klimat, także przy wahaniach temperatury.
- Szalki do kiełkowania - trzy poziomy o średnicy 20 cm. Można w nich kiełkować jednocześnie trzy różne gatunki nasion albo kontynuować zbiory poprzez stopniowe wysiewanie nasion.
- Odpływy - zapewniają równomierny odpływ wody oraz regulują wilgotność.
- Zbiornik wody - po nawodnieniu nadmiar wody gromadzi się w dolnym zbiorniku (woda ta idealnie nadaje się do podlewania kwiatów).
Przezroczyste ścianki naczynia zapewniają nasionom równomierny dostęp światła, dzięki czemu kiełki lepiej rosną.
INSTRUKCJA OBSŁUGI:
- Naczynie do kiełkowania ustawić na równej powierzchni.
- Szalki do kiełkowania przepłucz zimną wodą.
- Do szalek wsiać odpowiednią ilość nasion zwracając uwagę aby nasiona ułożone były w jednej luźnej warstwie.
- Przy ustawianiu szalek, jedna na drugiej, odpływy należy ustawiać na przemian, aby nie były w jednej linii.
- Do najwyższej szalki należy wlać ok. 0,5l letniej wody. Woda przepływa przez wszystkie szalki nawadniając nasiona a jej nadmiar zgromadzi się w zbiorniku dolnym. Wody można używać do pielęgnacji kwiatów.
- Przykryj naczynie pokrywką, która gwarantuje stabilne warunki uprawy.
- Nawadniania należy dokonywać 2-3 razy dziennie.